Zielonogórzanie startowali w Pilźnie

Sylwia Bogacka Fot. Archiwum ,,GL" Sylwia Bogacka
red.

Pięcioro reprezentantów Gwardii Zielona Góra zostało powołanych do reprezentacji Polski na „Grand Prix Pilzna w broni pneumatycznej.

Są to tradycyjne zawody, inaugurujące starty w nowym roku i jednocześnie kwalifikacje do startu w mistrzostwach Europy, które odbędą się w marcu w słoweńskim Mariborze.

Sylwia Bogacka, srebrna medalistka olimpijska z Londynu, 418,9 poprawiła rekord Polski i życiowy.

Na podium stanął Jakub Rabczuk, który w finale wynikiem 566 pkt. zdobył brązowy medal. Nieco słabiej w tej konkurencji spisał się Patryk Sakowski - 559, co nie zapewniło mu miejsca w finale. Świetnie strzelała Krystyna Macur, która w pist. pneum. seniorek wygrała eliminacje, poprawiając rekord życiowy, osiągając 383 punkty. Wśród seniorów w pist. pneum. startował jeszcze Grzegorz Długosz, ale nie zaliczy tych zawodów do najbardziej udanych. Uzyskał 561 punktów, co nie dało mu miejsca w finale.