10 tys. zł grzywny dla nauczycielki z Piotrowa za znęcanie się nad dziećmi

Czytaj dalej
Fot. Paweł Relikowski/Polska Press
Lucyna Makowska

10 tys. zł grzywny dla nauczycielki z Piotrowa za znęcanie się nad dziećmi

Lucyna Makowska

10 tys. zł grzywny za znęcanie się nad wychowankami - to kara dla nauczycielki szkoły w Piotrowie w powiecie żarskim. Według oskarżenia miała zaklejać dzieciom usta taśmą klejącą.

W Sądzie Rejonowym w Żarach zapadł wyrok wobec nauczycielki, która miała zaklejać drugoklasistom usta taśmą klejącą, innym grozić pozbawieniem życia, innego szarpać i uderzyć ręką w twarz, by wymusić na niegrzecznych chłopcach posłuszeństwo.

- Wykonując taki zawód jak nauczyciel i to z długoletnim stażem, niedopuszczalne jest stosowanie jakichkolwiek form przemocy, nawet jeśli to ma służyć obronie innego ucznia, czy chodziło o wprowadzenie dyscypliny- mówiła, uzasadniając wyrok wobec nauczycielki Anna Tecław, prezes żarskiego sądu. - Rodzice oddając nasze dzieci pod opiekę wychowawców, chcą mieć pewność, że są one w niej bezpieczne. Bez znaczenia jest to, że sprawa wyszła na jaw po dwóch latach.

Na poszkodowanym chłopcu tamte wydarzenia wywarły piętno. Był poniżony, rozpłakał się. Sprawa brutalnych zachowań kobiety, nie wyszłaby na jaw, gdyby nie list zdesperowanych rodziców uczniów szkoły z Piotrowa, który dotarł do redakcji „GL” w kwietniu zeszłego roku.

Czytaj w czwartek, 8 grudnia, w "Gazecie Lubuskiej" dla południowej części województwa oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.