110 ton azbestu wkrótce zniknie nam znad głowy

Czytaj dalej
Fot. Fot: Adam Wojnar/Polska_press
oprac. (zeb)

110 ton azbestu wkrótce zniknie nam znad głowy

oprac. (zeb)

Słubice. Prawie 7 tys. mkw., czyli 110 ton azbestu, który występuje w pokryciach dachowych, usunie gmina w mieście i wsiach. Koszt: 50 tys. zł.

Lada moment firma Exito z Gorzowa zacznie usuwać azbest z zabudowań gospodarczych i budynków w Golicach, Drzecinie, Kunowicach, Świecku i Pławidle oraz altan działkowych w Słubicach. - Przeznaczymy na to 50 tys. zł, które otrzymaliśmy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska - informuje Beata Bielecka, rzeczniczka urzędu miasta.

W sumie do usunięcia jest prawie 7 tys. mkw. azbestu (110 ton), który występuje w pokryciach dachowych. Jest to odpowiedź na wnioski złożone przez mieszkańców w latach 2015 i 2016. Na ten rok limit pieniędzy, którymi dysponuje gmina jest już wyczerpany, ale słubicki wydział inwestycji i ochrony środowiska przyjmuje wnioski na przyszły rok. - Rocznie pozytywnie opiniowanych jest około 25 wniosków. W praktyce wygląda to tak, że gmina pokrywa koszty usunięcia i utylizacji azbestu z zabudowań, a po stronie ich właścicieli jest położenie nowego pokrycia dachowego - mówi B. Bielecka.

oprac. (zeb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.