140 przebierańców zebrało aż 30 tys. złotych

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik
Zbigniew Borek

140 przebierańców zebrało aż 30 tys. złotych

Zbigniew Borek

140 osób wzięło udział w balu przebierańców w świetlicy w Przyborowie. Dochód został przekazany na leczenie Mikołaja Wysoczańskiego.

Chłopczyk urodził się bez trzech palców lewej nogi. Nie ma kości strzałkowej, stawu skokowego oraz wiązadeł krzyżowych. Obecnie porusza się dzięki ortoprotezie. Część lekarzy doradzała rodzicom, żeby amputować chorą stopę. Jest jednak szansa na jej rekonstrukcję. Wiąże się to z wielokrotnym i bolesnym wydłużaniem kości udowej i piszczelowej.

Walka o zdrowie chłopca jest niezwykle kosztowna. - Postanowiliśmy pomóc i zorganizować bal charytatywny - mówi Franciszek Jamniuk, prezes koła łowieckiego Dzik. Na bal przyszło 140 osób. - Uzbieraliśmy 30 tys. zł i mamy deklaracje kolejnych wpłat. Jeśli zostaną zrealizowane, będziemy mieli łącznie 50 tys. zł - mówi Jamniuk. Do organizacji balu włączyła się gmina, pomagały też kucharki.

Zbigniew Borek

Jestem dziennikarzem i wydawcą drukowanego wydania "Gazety Lubuskiej". Jako reporter lubię pracować w terenie (a wszystko jest terenem, jak stwierdził kiedyś filozoficznie jeden z kolegów po fachu), pogadać z ludźmi, a przede wszystkim słuchać ich historii.


Dziennikarsko interesuję sprawami społecznymi, sądownictwem, polityką, Gorzowem, w którym mieszkam, Strzelcami Krajeńskimi, z których pochodzę, regionem lubuskim, w którym żyję i pracuję, a poza tym - przynajmniej się staram - wszystkim, co wydaje mi się ważne także w kraju i na świecie.


W swojej pracy szczególnie lubię


Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.