17. bal dziennikarzy – zabawa ponad podziałami politycznymi

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Aleksandra Gersz

17. bal dziennikarzy – zabawa ponad podziałami politycznymi

Aleksandra Gersz

W sobotę w auli Politechniki Warszawskiej po raz siedemnasty odbył się XVII Charytatywny Bal Dziennikarzy. Goście bawili się, mimo politycznych różnic

W auli Politechniki Warszawskiej zgromadzili się elegancko ubrani politycy, biznesmeni, dziennikarze, artyści oraz celebryci. Podobnie jak w poprzednich latach cel XVII Charytatywnego Balu Dziennikarzy był szczytny. Pieniądze z wpłacanych przez gości cegiełek oraz licytacji zostaną przeznaczone na cele kilku fundacji: „Po Drugie”, która opiekuje się młodzieżą wykluczoną społecznie, „Dorastaj z Nami” pomagającej dzieciom zmarłych funkcjonariuszy służb publicznych, a także fundacji TVN „Nie jesteś sam” oraz Fundacji Polsat. Ilość zebranych pieniędzy nie jest jeszcze dokładnie znana, ale już mówi się o rekordzie.

Na balu panowała szampańska atmosfera, której nie zakłóciły ostatnie polityczne spory, które dotknęły także media publiczne. XVII Charytatywny Bal Dziennikarzy prowadziło zgodnie przedstawicieli trzech stacji telewizyjnych: Grażyna Torbicka z TVP, Marcin Prokop z TVN oraz Krzysztof Ibisz z Polsatu. – Mam nadzieję, że pozostanie w politykach to poczucie humoru i jedność, przynajmniej na tę jedną noc. Jest to taki wieczór, kiedy politykę zostawia się za sobą. Zatem dziś bawmy się – powiedziała w rozmowie z serwisem Onet dziennikarka Monika Olejnik.

Na balu zlicytowano m.in. dzień na nartach z prezydentem Andrzejem Dudą (padła tu kwota w wys. 100 tys. zł), naukę jazdy konnej z dziennikarzem Piotrem Kraśką, kolację z aktorką Krystyną Jandą czy plakat z autografem nieżyjącego już Władysława Bartoszewskiego.

Aleksandra Gersz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.