20 tys. gorzowian dostanie zniżki. Tylko muszą postarać się o niewielką kartę

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

20 tys. gorzowian dostanie zniżki. Tylko muszą postarać się o niewielką kartę

Tomasz Rusek

Nareszcie! Jest już miejska karta seniora, która uprawnia do zniżek gorzowian po 60. roku życia. Podpowiemy dziś wam jak ją zdobyć i gdzie możecie liczyć na rabaty. Np. u pani Jolanty!

Jolanta Kożuchowska jest protetykiem słuchu w firmie Audiofon (ma swoją siedzibę w samym centrum, przy głównym skrzyżowaniu). Jej zakład jest pierwszy w katalogu zniżek dla posiadaczy karty seniora. - Dlaczego zaoferowaliśmy upusty dla seniorów? Bo to ważna grupa w Gorzowie. Liczna. Której nasze usługi na pewno się przydadzą - tłumaczyła nam wczoraj pani Jolanta. I zaprasza klientów z kartą seniora. Jej propozycja to darmowe badanie słuchu oraz 10 proc. upustu na akcesoria do aparatów słuchowych i 5 proc. na baterie do nich.

I o to chodziło

W sumie w programie zniżkowym dla gorzowian po 60. roku życia, który dosłownie teraz ruszył, jest już łącznie 30 salonów, sklepów, punktów handlowych i instytucji kultury.

Gdy w zeszłym tygodniu pisaliśmy o starcie karty, seniorzy (pani Wiesława, pani Mariola i pani Anna Szyniak, ale też np. szef Uniwersytetu III Wieku Czesław Ganda) mówili „GL”, że liczą na upusty, które faktycznie się im przydadzą. No to mamy dobrą wiadomość: nie będą zawiedzeni!

Bo zniżki są na: sprzęt do poprawy słuchu, wizyty u laryngologów, zabiegi rehabilitacyjne, szczepienia, na wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego, a także na zakup kul, lasek, wózków, wkładek do butów, ciśnieniomierzy, na okulary korekcyjne, można też liczyć na darmowy masaż ciała albo ręki. Można też się zrelaksować. Aktywnie: bo taniej wyjdzie gra w squasha, relaks w grocie solnej czy wizyta w Nierzymiu (OSiR daje 50 proc. upustu na wejście na kąpielisko i 50 proc. na wynajęcie sprzętu pływającego).
Seniorzy z kartą powinni też zajrzeć do Słowianki: wejdą na bilet ulgowy, a nie normalny!
Zniżki daje też księgarnia Tak Czytam z ul. Sikorskiego i firma alebiuro.com z al. 11 Listopada, która sprzedaje m.in. artykuły biurowe.

Olbrzymie rabaty oferuje salon Bokaro (18 proc. na zakup płytek, gresów, wanien, umywalek czy mebli łazienkowych), taniej osoby z kartą seniora obiecuje wozić Panorama taxi. Do akcji rabatowej dołączyło też Innego, PWiK, myjnia Szaniec oraz Muzeum Lubuskie i Teatr Osterwy.

To takie proste

A jak zdobyć kartę? Zgodnie z obietnicą dyr. wydziału spraw społecznych Hanny Gill - Piątek to naprawdę proste.
Osoby mające 60 lat lub więcej, które mieszkają w Gorzowie, powinny pójść do wydziału spraw społecznych przy ul. Teatralnej 26 (pierwsze piętro, pokój numer 6) i złożyć wniosek (można go pobrać ze strony www.gorzow.pl, jest też dostępny w urzędzie). Uwaga: trzeba mieć przy sobie dowód osobisty, a w przypadku braku zameldowania - dokument potwierdzający zamieszkiwanie na terenie Gorzowa (kserokopię i oryginał do wglądu). Po spełnieniu tych warunków dostaniecie imienną kartę i... już możecie korzystać ze zniżek.

Co ważne, program będzie się rozrastał - firm i sklepów udzielających upustów będzie przybywać.
Tak samo było z kartą dużej rodziny, czyli miejskim programem zniżek dla rodzin z minimum trojgiem dzieci. Na początku też wyglądał niepozornie (mało punktów ze zniżkami, niespecjalne zainteresowanie rodzin), a teraz kartę ma już większość spośród 5 tys. uprawnionych - korzystają z niższych cen w 85 miejscach! Nic dziwnego, że bardzo sobie kartę chwalą.
Uprawnionych do karty seniora jest jeszcze więcej. W Gorzowie mieszka około 20 tys. osób po 60. roku życia. Wniosek o wydanie karty mogą złożyć choćby dziś.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.