230 miejsc dla kibiców

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

230 miejsc dla kibiców

Alicja Kucharska

Modernizacja boiska jest już na ukończeniu. Pierwszy mecz na nowym stadionie wiejskim miałby się odbyć w marcu.

Na ukończeniu jest już inwestycja polegająca na modernizacji boiska w Ołoboku. - Do zrobienia pozostały ostatnie poprawki - mówi Alicja Hoppen-Anyszko, sekretarz gminy.

Mieszkańcy chwalą i wskazują defekty

- To trafna i potrzebna inwestycja - zaczyna Michał Giża kibic z Ołoboku. - Choć całość jeszcze nie jest skończona, to widać, że będzie to nowoczesny stadion. Automatyczne nawadnianie, trybuny, ogrodzenie. W Ołoboku będzie teraz nie tylko piękna sala sportowa, ale też boisko - mówi pan Michał. Zwraca uwagę na usterkę, którą należałoby poprawić. - W jednym miejscu przy szatni niefortunnie ułożono polbruk. Tam może zbierać się woda, więc warto by było to poprawić - mówi.

- Oczywiście mieszkańcy bardzo się cieszą, że będziemy mieli takie boisko, ale na boisko trzeba jakoś dojść, a chodnik jest w tragicznym stanie - zauważa Jan Adamek, który wskazuje nam zdewastowane płyty chodnikowe. - Teraz czas na chodnik - stwierdza.

Stadion stanie się wizytówką wsi?

Modernizacja boiska sportowego to koszt rzędu 650 tysięcy złotych. W ramach inwestycji przebudowano szatnie sportowe, zamontowano trybuny, które będą znajdowały się po obu stronach murawy. Powstaną aż 234 miejsca siedzące. Kibice, a także sami piłkarze cieszą się najbardziej z systemu nawadniania murawy, który czerpie wodę z samodzielnego ujęcia. Cały teren został ogrodzony, co niewątpliwie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwo, gdyż stadion znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi. - Wiosną, w weekendy na mecze przyjeżdża naprawdę dużo osób. W końcu nie będziemy się wstydzić - podsumowuje pan Józef, wierny kibic klubu „Błękitni” Ołobok. - Tu nie o samo boisko chodzi, ale o kulturę i tradycję sportową. Im obiekt ładniejszy, tym więcej osób przyjdzie na mecz. Na wsiach jest to bardzo ważna sprawa, bo mamy mniej możliwości niż mieszkańcy miast. I to właśnie drużyna wyróżnia wioskę i ją reprezentuje w okolicy i regionie - komentuje pan Michał.

Jak wyjaśniała nam Marta Kincel-Olejnik z urzędu gminy, w założeniu boisko ma być ogólnodostępne. Ponadto Polski Związek Piłki Nożnej wydał warunkową licencję na rozgrywki prowadzone na tym obiekcie. Jeśli boisko nie zostałoby zmodernizowanego mogłoby to oznaczać jego zamknięcie.

- Piłkarze musieliby rozgrywać mecze w innych miejscowościach - zaznaczyła M. Kincel-Olejnik. To już im na szczęście nie grozi, bo w najbliższym czasie roboty na boisko zostaną zakończone.

- To już końcowy etap prac  przy modernizacji boiska - mówią pracownicy Juri i Paweł
Alicja Kucharska - To już końcowy etap prac przy modernizacji boiska - mówią pracownicy Juri i Paweł

Pierwszy mecz „Błękitnych” wiosną

Przebudowa szatni i rekultywacja murawy były konieczne.

-Wieś wzbogaci się o bardzo fajny obiekt sportowy - mówi Andrzej Kałużny, wiceprezes klubu „Błękitni” Ołobok i dodaje:

- Boisko będzie jednym z ładniejszych w naszej okolicy i niewątpliwie stanie się wizytówką wsi. Wiceprezes jako zalety wskazuje sanitariaty dla sędziów, a także ogrodzenie boiska.

- Jest też aż 230 miejsc dla kibiców - przypomina A. Kałużny. Sportowcy i działacze klubowi mają jednak nadzieję, że w przyszłości pojawią się sanitariaty dla kibiców oraz zaplecze gospodarcze na stroje i sprzęt piłkarski. Pierwszy mecz na nowym boisku „Błękitni” Ołobok mieliby rozegrać 18 marca.

Na realizację inwestycji gmina otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Część pieniędzy pochodzi z Funuszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całość robót zostanie wykonana do końca miesiąca.

W ostatnich latach na terenie całej gminy Skąpe, wiele udało się wykonac w zakresie infrastruktury sportowej. Sale gimnastyczne, orliki, remonty stadionu i boiska. W ubiegłym roku - w Ołoboku - oddano do użytku nową salę gimnastyczną.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.