247 osób protestuje przeciwko zmianom na ich deptaku

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

247 osób protestuje przeciwko zmianom na ich deptaku

Jarosław Miłkowski

Spółdzielnia mieszkaniowa Górczyn w Gorzowie po ponad 30 latach chce zmienić chodnik między ulicami: Szwoleżerów i Chłopickiego. Część mieszkańców się na to nie godzi.

- To my jesteśmy pracodawcami prezesów spółdzielni, więc powinni oni liczyć się z naszym zdaniem. A my chcemy, by ten deptak wyglądał tak jak dotychczas - mówi Sławomir Kuciński z ul. Szwoleżerów 3.

W pobliże jego bloku jest tzw. deptak. To miejsce, które łączy ulice: Szwoleżerów i Chłopickiego z ul. Wróblewskiego. Od lat 80. ma dwa pasy chodnika, co parę metrów rosną tu drzewa. Po jednej stronie deptaka jest boisko do piłki nożnej, a po drugiej „amfiteatr”, czyli scena i kilka rzędów widowni.

Teraz to miejsce ma się zmienić. Przeciwko zmianom zaprotestowali mieszkańcy. Pod protestem podpisało się 247 osób.

Czytaj we wtorek, 14 lutego, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.