Lucyna Makowska

27 „baniek” dotacji z unijnych pieniędzy zgarnął Żagań

Z dotacji na termomodernizację skorzysta także Miejskie Przedszkole nr 2 w Żaganiu. Fot. Arch. MP nr 2 w Żaganiu Z dotacji na termomodernizację skorzysta także Miejskie Przedszkole nr 2 w Żaganiu.
Lucyna Makowska

Ponad 3 mln zł dofinansowania na kompleksową termomodernizację trzech miejskich przedszkoli otrzymała z unijnych środków _Żagań. Całość zadania ma kosztować 4 mln 135 tys. zł

Z projektu Regionalnego Program Operacyjnego – Lubuskie 2020 (RPO-L2020) skorzystają trzy żagańskie placówki. Termomodernizacja budynków Przedszkola Miejskiego nr 2, Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz Filii Przedszkola Miejskiego nr 5 obejmie kompleksową termomodernizację obiektów z zastosowaniem elementów umożliwiających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
Żagański projekt uzyskał w ocenie konkursowej największą liczbą punktów. Celem zadania jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków, poprawa komfortu cieplnego użytkowników oraz redukcja emisji substancji szkodliwych do atmosfery.

Z dotacji na termomodernizację skorzysta także Miejskie Przedszkole nr 2 w Żaganiu.
Arch. MP nr 2 w Żaganiu Z dotacji na termomodernizację skorzysta także Miejskie Przedszkole nr 2 w Żaganiu.

Roboty obejm docieplenie ścian zewnętrznych przegród budynków, dachu, wymianę okien i drzwi,wymianę źródeł ciepła na pompę ciepła,wymiana grzejników oraz montaż automatycznego sterowania c.o. z wykorzystaniem TIK,modernizację instalacji c.w.u. na nowe przewody w otulinie, wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED oraz montaż automatycznego sterowania oświetlenia na korytarzach oraz w toaletach. W ramach projektu przewidziano też montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wraz z klimatyzacją zasilaną z pompy ciepła,oraz dodatkowo w MP 2 i 3 zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Projekt dołączył do grupy zadań „unijnych”, które aktualnie realizowane są w Żaganiu, a kwota pozyskanego dofinansowania dla Żagania wzrosła do prawie 27 mln złotych.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Gazety Lubuskiej.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Lubuskiej
  • codzienne e-wydanie Gazety Lubuskiej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Lucyna Makowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.