Jarosław Miłkowski

30-latek wyhodował pół kilograma marihuany. Na czarnym rynku narkotyk był warty 25 tys. zł

30-latek wyhodował pół kilograma marihuany. Na czarnym rynku narkotyk był warty 25 tys. zł Fot. Materiały KWP Gorzów
Jarosław Miłkowski

14 miesięcy spędzi w więzieniu 30-latek, który w wynajmowanym mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie.

- Jego sprawą policjanci zajmowali się od początku 2015 r. Ich praca pozwoliła wytypować mieszkanie, gdzie mężczyzna może uprawiać rośliny do domowej produkcji narkotyków. 30-latek został zatrzymany w czwartek. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzutu - poinformował we wtorek, 29 marca Tomasz Bartos z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W mieszkaniu, które zajmował zatrzymany 30-latek, policjanci znaleźli 400 gramów narkotyku i sprzęt, który służył do uprawy, a więc lampy, wentylatory i specjalne namioty. - Mężczyzna tłumaczył, że zabezpieczone narkotyki to część, jaką zdążył przygotować. Wcześniej na własny użytek wykorzystał 120 gramów - mówi Bartos. Uprawianie konopi grozi karą do ośmiu lat więzienia. Karze 14 miesięcy za kratkami 30-latek poddał się dobrowolnie.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.