33 kilometry nowych ścieżek rowerowych w Zielonej Górze [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

33 kilometry nowych ścieżek rowerowych w Zielonej Górze [WIDEO]

Leszek Kalinowski

Ponad 33 kilometry ścieżek rowerowych powstanie do trzeciego kwartału 2018 roku. Kosz tej inwestycji to 37 milionów złotych.

- Chętnie przesiadłabym się z auta na rower, gdyby była lepsza sieć tras rowerowych - przyznaje Ewelina Jarczewska. - Na razie jadę kawałek, a potem zaczyna się chodnik. To mi się nie podoba.

Ścieżek w mieście przybywa systematycznie. Jak mówi prezydent Janusz Kubicki w tej chwili sieć wydłuży się o kolejne 5 kilometrów. A to za sprawą remontu ul. Bohaterów Westerplatte, al. Zjednoczenia i budowy Trasy Aglomeracyjnej. Wkrótce także rozpocznie się duża inwestycja, dzięki której wybudowane zostaną 33 kilometry tras rowerowych. Wczoraj marszałek Elżbieta Anna Polak podpisała umowę z prezydentem miasta Januszem Kubickim o dofinansowaniu projektu wartego 37 mln zł (w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych miasto dotrzyma 30 mln zł).

Czytaj w czwartek, 6 lipca, w „Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

50,00 100,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.