40,5 tys. zł za uraz na stadionie. To jest wyrok bez precedensu!

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

40,5 tys. zł za uraz na stadionie. To jest wyrok bez precedensu!

Jarosław Miłkowski

Sąd nakazał wypłacić odszkodowanie dla kibica żużla, którego oko w 2012 r. uszkodził kamyk spod kół motocykla zawodnika.

- Jestem zadowolony - powtarzał we wtorek kilkukrotnie Andrzej Gonerski, 23-letni kibic żużla. Miał powód. Sąd okręgowy zmienił w apelacji wyrok, dotyczący odszkodowania za wypadek z 24 lipca 2012 r. na gorzowskim „Jancarzu”. Podczas rozgrywanych wtedy zawodów kamyk spod motocykla jednego z zawodników przedostał się na trybunę i trafił w okulary młodego mężczyzny. Okulary się rozbiły, a szkło uszkodziło oko kibica, pogarszając jego wzrok.

Za wypadek Gonerski domagał się odszkodowania

Ponieważ nie dostał go od ubezpieczyciela Stali - firmy Gothaer - poszedł do sądu. Rok temu nic nie wywalczył, bo sąd rejonowy uznał, że zadośćuczynienie jest nienależne. Sprawa trafiła do apelacji, a tu nastąpił zwrot o 180 stopni. Sąd okręgowy, po uzyskaniu opinii biegłego, że Gonerski doznał 8 proc. ubytku na zdrowiu, nakazał wypłacić kibicowi 40,5 tys. zł odszkodowania i 6,2 tys. odsetek oraz zwrot 7 tys. zł kosztów procesu. Wyrok jest prawomocny. - Nie wydam pieniędzy na głupstwa - mówi 23-latek.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.