Anna Rimke, (zeb)

50 maluchów ma szansę pójść do przedszkola

Firma Winar dobudowuje moduły do każdego z przedszkoli. Fot. Urząd miejski w Słubicach Firma Winar dobudowuje moduły do każdego z przedszkoli.
Anna Rimke, (zeb)

Dzięki rozbudowie przedszkoli w Słubicach przybędzie w nich 50 miejsc. To szansa dla tych dzieci, które wcześniej odpadły w rekrutacji.

- Tak jak obiecaliśmy rozbudowujemy Jarzębinkę przy ul. Kopernika i przedszkole Krasnal Hałabała przy ul. Bohaterów Warszawy. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i od 1 października w nowych salach pojawią się dzieci - zapowiada burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Firma Wimar, która wygrała przetarg, dobudowuje właśnie dodatkowe moduły do każdego z przedszkoli. Dzięki temu powstaną tam nowe sale dla dzieci wraz z zapleczem socjalnym. W każdej z placówek będzie można przyjąć dodatkowo 25 maluchów. Jak informuje dyrektorka Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach Jolanta Skręty, przeprowadzono już rekrutację do obu przedszkoli. Przyjęte zostaną tam dzieci, dla których zabrakło miejsc z powodu tego, że w styczniu rząd zmienił przepisy dotyczące obowiązku szkolnego sześciolatków.

- Okazało się wtedy, że zamiast 216 dzieci, które powinny pójść we wrześniu do szkół w Słubicach i zwolnić miejsca w przedszkolach, pójdzie ich tylko 40 - informuje Beata Bielecka, rzecznik prasowy urzędu miasta. Chcąc zaradzić tej sytuacji, burmistrz poprosił wtedy radę miejską o zgodę na rozbudowę przedszkoli. Radni pomysłowi przyklasnęli.

Zamiast 216 dzieci, które powinny pójść we wrześniu do pierwszej klasy, do szkół trafi 40

- Pierwotnie myśleliśmy o przebudowie w obu przedszkolach istniejących wnętrz i innym zagospodarowaniu powierzchni, którymi tam dysponujemy. Okazało się jednak to niemożliwe z przyczyn technicznych. Dlatego zmieniliśmy koncepcję – mówi burmistrz.
Szef miasta cieszy się, że w tak ekspresowym tempie udało się rozpocząć prace przy budowie nowych modułów w przedszkolu nr 1 Jarzębinka i przedszkolu nr 4 Krasnal Hałabała.

Anna Rimke, (zeb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.