50 miejsc przybędzie w miejskim przedszkolu „Miś Uszatek”

Czytaj dalej
Fot. wizualizacja: Urząd Miasta w Słubicach
(zeb)

50 miejsc przybędzie w miejskim przedszkolu „Miś Uszatek”

(zeb)

O 50 miejsc gmina rozbuduje przedszkole samorządowe przy ul. Podchorążych w Słubicach. Miejsc dla maluchów przybędzie też w podstawówkach.

Burmistrz Tomasz Ciszewicz zaakceptował już wstępną koncepcję projektanta. Budynek o powierzchni ponad 450 mkw. z dwoma nowymi oddziałami przedszkolnymi ma powstać za pieniądze z przyszłorocznego budżetu. W tym roku gmina sfinansuje projekt i wystąpi o pozwolenie na budowę.

- Rośnie nam liczba mieszkańców, potrzebujemy więc więcej miejsc w przedszkolach - mówi burmistrz Ciszewicz. - Mamy już bardzo dobrą bazę, w którą ciągle inwestujemy, ale zaczyna brakować miejsc.

„Miś Uszatek” zostanie rozbudowany o budynek z osobnym wejściem i szatnią, do którego wchodzić się będzie od strony ul. Paderewskiego. Przy tej ulicy powstanie też parking dla 24 samochodów.

W tym roku gmina postawiła na rozbudowę przedszkoli. W dwóch szkołach podstawowych w Słubicach (nr 1 i 2) tworzone są oddziały przedszkolne, co pozwoli przyjąć dodatkowo 50 maluchów. - W sumie miejsca w samorządowych przedszkolach znajdzie od września 249 dzieci. Zabrakło ich dla 23 - informuje Beata Bielecka, rzeczniczka prasowa urzędu miejskiego.

(zeb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.