60 procent w Nowej Soli, w Zielonej Górze 95. „Nie będziemy się sugerować sąsiadem” . Temat użytkowania wieczystego na sesji

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

60 procent w Nowej Soli, w Zielonej Górze 95. „Nie będziemy się sugerować sąsiadem” . Temat użytkowania wieczystego na sesji

Eliza Gniewek-Juszczak

Radni uchwalili 60-procentową wysokość bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. W Zielonej Górze będzie ona wynosiła 95 proc.

Przypomnijmy, 1 stycznia tego roku na mocy ustawy doszło do przekształcenia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych zabudowanych na cele mieszkaniowe, będących własnością gminy, w prawo własności tych nieruchomości. „Ustawa nakłada na dotychczasowych użytkowników wieczystych, czyli nowych właścicieli, obowiązek wnoszenia opłat za przekształcenie przez 20 lat.

CZYTAJ DALEJ:

  • Artykuł Gazety Lubuskiej o bonifikacie w wysokości 95 proc. w Zielonej Górze, kiedy w Nowej Soli ustalono 60 procent, wywołał dyskusję na sesji rady miejskiej w Nowej Soli.
Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.