60-tka ma już 70 lat. Z tej okazji zaprosiła gości

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

60-tka ma już 70 lat. Z tej okazji zaprosiła gości

Małgorzata Trzcionkowska

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych powstał w 1946 roku. To tej pory mury placówki opuściło blisko 10 tysięcy absolwentów.

Uroczystości wraz z uczniami rozpoczął Bolesław Podkidacz, który był absolwentem, nauczycielem i dyrektorem szkoły. Uczniem i nauczycielem jest również Bartłomiej Woś. - najpierw skończyłem zawodówkę o specjalności ślusarz-spawacz - wspomina B. Woś. - Po niej technikum obróbki-skrawaniem, a potem poszedłem na studia. 18 lat zostałem nauczycielem wychowania fizycznego w swojej dawnej szkole. Muszę powiedzieć, że to było wielkie przeżycie. W szkole moim wychowawcą był Robert Zarzycki, a później został moim kolegą i przeszliśmy na „ty”. Szkoła ciągle się zmienia. Trudno ją porównać do tej sprzed lat. Kiedyś była większa dyscyplina. Teraz już nie, ale młodzież jest naprawdę świetna.

Gości witały uczennice z klasy policyjnej.
Małgorzata Trzcionkowska Gości witały uczennice z klasy policyjnej.

Przyjechali dawni uczniowie i absolwenci. Wśród nich między innymi burmistrz Daniel Marchewka, który był uczniem, a następnie nauczycielem w ZSTiL. Swoje święto obchodził również wymieniony R. Zarzycki, który wraz z dawnymi o obecnymi dziennikarzami obchodził 25-lecie istnienia „Czytadełka”, a obecnie „Gazetonu".

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.