7 marca prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki usłyszy wyrok. Prokurator żada więzienia w „zawiasach”

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

7 marca prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki usłyszy wyrok. Prokurator żada więzienia w „zawiasach”

Jarosław Miłkowski

Dwa lata odsiadki w zawieszeniu na pięć lat i trzyletni zakaz zajmowania stanowisk w administracji - to tylko część kary, jakiej dla Jacka Wójcickiego chce prok. Danuta Kowalska-Maciaszek.

- Kara, której zażądał prokurator, jest z sufitu. Jeżeli prokuratura uważa, że to było umyślne, to komu i w jakim celu wyrządziłem krzywdę? – mówił w środę w sądzie rejonowym prezydent Jacek Wójcicki. Zasiada na ławie oskarżonych, bo według prokuratory, gdy był jeszcze wójtem Deszczna, złamał prawo. Miało do tego dojść w 2011 r., gdy w Prądocinie gmina kładła wodociąg. Wójcicki miał wtedy „nie zabezpieczyć gminy przed obowiązkiem zapłaty dwukrotnie tej samej należności za te same prace”. Jak do tego doszło?

 • Z jakimi zarzutami mierzy się prezydent Gorzowa?
 • Ile pieniędzy musiałby oddać w przypadku skazania?
 • Jak długo trwa proces?
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.