800 mieszkań powstanie na dawnych poligonach za Tesco

Czytaj dalej
Fot. Mat. inwestora
Tomasz Rusek

800 mieszkań powstanie na dawnych poligonach za Tesco

Tomasz Rusek

Aż 800 mieszkań powstanie na dawnych poligonach za Tesco. Niedługo rusza budowa. Szukacie innej lokalizacji? Nie ma problemu. Bo bloki rosną w Gorzowie jak grzyby po deszczu.

Na razie nie ma tu... nic. - Ale to cisza przed budowlaną burzą - obiecuje Remigiusz Turek z firmy MyHome.

Trwają przygotowania do rozpoczęcia inwestycji, a pod koniec stycznia powinny ruszyć pierwsze roboty. Na początek powstanie jeden blok, docelowo będzie tu jednak aż 800 mieszkań. Dzięki temu zabudowana zastanie olbrzymia działka na tyłach Tesco, Obi i Media Markt.

- Z jednej strony dobrze, że w końcu ten teren będzie zagospodarowany. Z drugiej nieco szkoda, bo to były takie dzikie okolice, gdzie wiele osób biegało albo spacerowało z psami. Ale ostatecznie moim zdaniem to lepiej, że będą tam bloki. To dowód, że miasto się rozrasta, rozwija - mówiła nam w niedzielę wieczorem Renata Dalkiewicz, którą spotkaliśmy przy Tesco, dwa kroki od przyszłego placu budowy. A pan Leszek (też wychodził z Tesco) dodał: Piękna okolica pod mieszkania. Oby tylko zbudowano ładne bloki.

Jednak nie tylko tam, na dawnych poligonach, powstają nowe mieszkania. W całym mieście trwa tyle deweloperskich inwestycji, ile było ich w najlepszych czasach, przed 10 laty.

Więcej przeczytasz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.