950 osób pobiegnie razem do pustego grobu

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Edward Gurban

950 osób pobiegnie razem do pustego grobu

Edward Gurban

W najbliższy poniedziałek w naszym mieście odbędzie się kolejna edycja Biegu Do Pustego Grobu. Udział zadeklarowało ok. 950 osób!

28 marca, w wielkanocny poniedziałek, odbędzie się bieg, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością . W tym roku organizatorzy Biegu do Pustego Grobu postanowili zwiększyć limit uczestników i na starcie pojawić może się aż 950 biegaczy!

- Każdego roku zgłasza się coraz więcej uczestników. Na początku było ich 326, później około 500, w ubiegłym roku już 680, a w tym roku liczymy na udział około 950 uczestników z całej Polski - opowiada ojciec Grzegorz Marszałkowski, proboszcz parafii św. Antoniego w Nowej Soli, który jest pomysłodawcą i jednym z głównych organizatorów imprezy. Trasa będzie taka sama jak w roku ubiegłym.

- Start został zlokalizowany na ul. Witosa koło „Elektryka”. Uczestnicy przebiegną dystans ok. 10 kilometrów, szlakiem pięciu kościołów, m.in. ulicami: Witosa, Głowackiego, św. Barbary, Kościuszki, Staszica, Matejki, 1 Maja, przez Strefę, Graniczną, Wilczą, Kamienną, Wodną, Bohaterów Getta, Portową, Kościelną i Parafialną. Meta będzie się znajdowała koło Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 1. Honorowym starterem będzie ordynariusz diecezji, bp. Tadeusz Lityński. Początek imprezy o godz. 15.00.

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.