A u nas piękne tango, recital Turnaua i... ogórki!

Czytaj dalej
Fot. Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek

A u nas piękne tango, recital Turnaua i... ogórki!

Zdzisław Haczek

- Tego lata zapraszamy też na coś, czego dotąd na podwórku Galerii u Jadźki w Zielonej Górze jeszcze nie było - zachęca Beata Łapanowska.

Co ta Galeria u Jadźki taka roztańczona latem?
Nie tylko latem. Zimą też! Tańczymy w pomieszczeniach. Galerii przynajmniej raz w tygodniu. Tam ćwiczymy, żebyśmy teraz, w wakacje, mogli pokazać, co już umiemy...

... na specjalnie rozłożonej na dziedzińcu Galerii podłodze. Tańczy się tu tango, ale nie tylko...
Ja reprezentuję grupę, która tańczy tango, dokładnie tango nuevo, bo rodzajów tego pięknego tańca jest bardzo dużo. Natomiast z naszej grzeczności skorzystała również latem grupa osób, które tańczą kizombę, bachatę i salsę. Uwaga, mamy pozwolenie, żeby nasze taneczne imprezy trwały do północy. Zapraszamy, bo atmosfera jest niesamowita.

W piątek wieczór pod hasłem „Świat Tanga” z gościnnym udziałem pochodzącej z Zielonej Góry wokalistki Anny Ozner.
Udało nam się zaprosić zespół Sentido Del Tango, który ma w instrumentarium między innymi bandeon i akordinę - właściwe dla tanga, a gościnnie zaśpiewa pani Anna Ozner. Mamy nadzieję na piękne tanga. Już słuchałam, warto przyjść!

Jeśli Lato z Galerią u Jadźki, to musi być konkurs kiszenia ogórków.
To już kilkunastoletnia tradycja. Zapraszamy wszystkich do udziału, starszych i młodszych! A bywało już tak, że startowały babcie z wnukami. Wysoka komisja oceni, kto kisi najlepiej. Można wygrać drobne, ale atrakcyjne nagrody. Jest dobra zabawa.

Z góralami czadeckimi!
Tak, kapela Syrba zagra
utwory rumuńskie, słowackie i ukraińskie, a potem rozpocznie się potańcówka miejska z Grupą Rogala. Parkiet na dziedzińcu galerii będzie otwarty dla wszystkich, nie tylko dla miłośników tanga czy salsy!

Oj, jak słyszę, brzmienia ze świata rozlegać się będą na podwórku.
Tak, a jeszcze wystąpi u nas zespół Inoros, grający muzykę inspirowaną folklorem podkarpackim i karpacką muzykę folkową. To będzie coś zupełnie innego od tego, co było dotąd prezentowane na podwórku Galerii u Jadźki.

A finiszować będziecie z hukiem, choć „Po cichu, po wielkiemu cichu”...
Jesteśmy podekscytowani i bardzo się cieszymy, że udało nam się zaprosić... Grzegorza Turnaua! Da koncert z zespołem.

Dziękuję.

Program Lata z Galerią

Koncerty i wydarzenia:

Wieczory taneczne:

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.