A w powiecie zielonogórskim kulturalnie i nie tylko

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała GL
Anna Chreptowicz

A w powiecie zielonogórskim kulturalnie i nie tylko

Anna Chreptowicz

Wśród wydarzeń dominują koncerty kolęd i pastorałek.

Zielona Góra Ługi: Niezapomniany koncert kolęd

W niedzielę o godzinie 16.00 zapraszamy na wyjątkowy, bo świąteczny koncert kolęd i pastorałek. Po raz pierwszy wystąpi w kościele parafialnym zespół instrumentalno-wokalny MuzaProjekt Janusza Lewandowskiego i jego przyjaciół. Zaśpiewa m.in. Natalia Ostrowska, a na skrzypcach zagra Jakub Kotowski.

Łaz/Zabór: Uwaga mieszkańcy! Zabraknie prądu

Planowane wyłączenie prądu - w środę, 30 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.00. Prądu zabraknie w budynkach nr 28/4 i nr 31.

Nowy rok zaczną śpiewająco

3 stycznia, o godzinie 17.00 w szkole podstawowej mieszkańcy będą mogli wziąć udział we wspólnym kolędowaniu wraz z zespołem Dominanta.

Górzykowo/Sulechów: Tu drogę wskazują specjalne tablice

We wsi pojawiły się specjalne drogowskazy, które zamontowali mieszkańcy. - Kupiliśmy cement za własne fundusze i trzech naszych chłopaków ze wsi, w czynie społecznym, zamontowało 11 słupów i 32 tablice informacyjne - opowiada Bożena Bykowska, sołtys Górzykowa. Tablice wskazują m.in. jak trafić do górzy-kowskiego punktu widokowego, do starych willi, winnic i ostoi ptaków. Wiedzieliście, że jest tutaj aż tyle do zobaczenia?

Drągowina/Nowogród: Kolęd naszedł czas, dołącz się do zabawy

W niedzielę, 27 grudnia, w sali wiejskiej w Drągowinie będzie wspólne kolędowanie. Start o godzinie 15.00, a w programie jasełka w wykonaniu mieszkańców i występ zespołu śpiewaczego Rosa. Dziewczyny dadzą czadu! Przewidziany też słodki poczęstunek.
Przypominamy też, że jutro, 24 grudnia, urząd miasta w Nowogrodzie będzie nieczynny. Urzędnicy wrócą do pracy w poniedziałek, 28 grudnia.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.