Katarzyna Piojda

Aaaaaa. Opiekunkę do dziecka pilnie zatrudnię. Naprawdę pilnie!

Mały Natan nie chodzi ani do żłobka, ani do przedszkola. Gdy jego rodzice są w pracy, pilnuje go opiekunka. To pani Eleonora. Fot. Mariusz Kapała/archiwum Mały Natan nie chodzi ani do żłobka, ani do przedszkola. Gdy jego rodzice są w pracy, pilnuje go opiekunka. To pani Eleonora.
Katarzyna Piojda

Przychodzi kobieta do żłobka i pyta, czy może zapisać dziecko. - Za miesiąc urodzę. Im szybciej je zapiszę, tym większa szansa, że maluch dostanie się do żłobka.

To akurat przypadek z Bydgoszczy, ale w wielu placówkach w województwie jest podobnie. W Żłobku Miejskim nr 1 w Toruniu są 94 miejsca. Wszystkie zajęte, a jeszcze następni kandydaci są w kolejce. - Na liście oczekujących mamy 220 dzieci - mówi Bogumiła Kubacka, dyrektor żłobka.

Nie ma się co dziwić, że tylu chętnych. Żłobek oferuje profesjonalną opiekę i konkurencyjne ceny. - Jeśli dziecko uczęszcza przez cały miesiąc, rodzice płacą 336 złotych. Stawka obejmuje pobyt już z wyżywieniem - dodaje Kubacka.

Jak mama i tata pracują, a maluchem babcia czy ciocia nie mogą się zająć, to z pomocą przyjdzie opiekunka. Tyle że tej trzeba zapłacić zwykle 3-4 razy więcej, niż wynosi opłata za żłobek lub przedszkole.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, chcąc zatrudnić nianię? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.