Łukasz Koleśnik

Afera o nagrodę dla Gubińskiego Domu Kultury. Dlaczego została przyznana tylko za 35 lat działalności?

Powiatowy Dom Kultury w Gubinie (po likwidacji powiatu gubińskiego w 1961 roku - Miejski Dom Kultury). Mieścił się w okolicach dzisiejszej ulicy Różanej, Fot. Guben/Gubin jakiego nie znamy FB Powiatowy Dom Kultury w Gubinie (po likwidacji powiatu gubińskiego w 1961 roku - Miejski Dom Kultury). Mieścił się w okolicach dzisiejszej ulicy Różanej, ówczesnej ul. Wilhelma Piecka. Mieściło się tam między innymi kino "Koral".
Łukasz Koleśnik

Podczas ostatniej sesji radni sejmiku województwa lubuskiego zagłosowali za przyznaniem Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego dla Gubińskiego Domu Kultury. Nagroda ta została przyznana za 35 lat działalności GDK. Kłopot w tym, że dom kultury w Gubinie działa znacznie dłużej. Podobny wniosek o przyznanie nagrody wpłynął do rady miejskiej w Gubinie, ale z powodu "podziału na lata" został odrzucony...

Kto by pomyślał, że z powodu przyznania nagrody może wybuchnąć taka afera. Ponad tydzień temu podczas sesji sejmiku województwa lubuskiego Gubiński Dom Kultury został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Nagroda została przyznana za 35 lat działalności instytucji o czym rozmawialiśmy z obecnym dyrektorem placówki, Januszem Gajdą. Pisaliśmy o tym poniżej:

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.