Aga Radwańska - Królowa uderzeń!

Czytaj dalej
Fot. Wong Maye-E
FREL

Aga Radwańska - Królowa uderzeń!

FREL

"Królowa uderzeń" zrobiła to znowu! Po raz trzeci z rzędu Agnieszka Radwańska wygrała plebiscyt na "WTA Shot of the year", czyli najlepsze uderzenie tenisowego roku!

Nie bez przyczyny Radwańska nosi kilka przydomków: "The Magician", "Ninja" czy "La Professore". To właśnie ze względu na jej niesamowite uderzenia, którymi potrafi zaskoczyć najlepsze na świecie rywalki - wyższe i silniejsze.W tym roku wygrała po raz trzeci. Fani na stronie wtatennis.com oddali na zagranie z Singapuru w meczu z Czeszka Petrą Kwitową 42 procent swoich głosów. Druga była Simona Halep z Toronto (34%), a trzecia - ponownie Radwańska z Miami (18%).
W ubiegłym roku Polka triumfowała świetnym bekhendem w meczu z Rosjanką Jekateriną Makarową na turnieju w Montrealu, a przed dwoma laty z Belgijką Kristen Flipkens w Miami uderzeniem z bekhendu z obrotem, gdyż piłką ją zmyliła, trącając siatkę.
W ubiegłym roku Radwańska tak skomentowała swoje zagranie z Makarową: "Postaram się w przyszłym roku na jeszcze lepsze zagranie"... Jak widać słowa dotrzymała.Rywalizacja była bardzo mocna. Poza Halep w grupie finałowej byli Anqelique Kerber, Maria Szarapowa, Serena Williams i Ana Ivanovic, które wygrywały plebiscyt na "zagranie miesiąca". Ale w ścisłym finale znalazły się dwa zagrania Radwańskiej, Halep i Kerber (zajęła 4. miejsce).

A na koniec roku Radwańska wygrała WTA Finals w Singapurze, udowadniając, że nie jest najlepsza tylko w poszczególnych zagraniach. Potrafi wygrywać najbardziej prestiżowe turnieje.

FREL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.