Małgorzata Trzcionkowska

Agnieszka wywalczyła indeks za wiedzę

Agnieszka wywalczyła indeks za wiedzę
Małgorzata Trzcionkowska

Agnieszka Gruba z klasy 4 ET Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych została laureatką Olimpiady Wiedzy o Mediach i otrzymała indeks uczelnię.

Młodzież musiała pokazać wiedzę na temat roli mediów w Polsce po 1989 r., roli Krajowej Rady Radiofonii i TV, komunikacji społecznej, historii i prawa mediów. W części wojewódzkiej ZSTiL obok Agnieszki, reprezentowali Amanda Hanysz, Weronika Rybak i Michał Szuszkiewicz. Zawody centralne, na których rywalizowali uczniowie z całej Polski, odbyły się w Warszawie. Uczestniczyło w nich 147 osób ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Agnieszka wywalczyła indeks na dowolnie wybraną uczelnię w kraju.

Młodzież uczestniczyła również w spotkaniu z Krzysztofem Ziemcem, dziennikarzem „Wiadomości” w TVP 1 oraz z Anną Morawską, reporterką „Panoramy” w TVP 2. Do Warszawy uczniowie polecieli samolotem z Babimostu, który zasponsorował Urząd Marszałkowski woj. Lubuskiego. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Warszawski, przy udziale 15 wyższych uczelni w całym kraju.

Agnieszka wywalczyła indeks za wiedzę
ZSTiL Agnieszka wywalczyła indeks na dowolną uczelnię w kraju.

Opiekunami młodzieży byli nauczyciele z ZSTiL Barbara Zarzycka i Robert Zarzycki. - To już drugi rok z rzędu, gdy nasza uczennica zostaje finalistką olimpiady - mówią z dumą Zarzyccy. - W ub. roku duży sukces odniosła Maja Mikołajczyk.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.