Akademia potrzebuje profesorów i mieszkań [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Akademia potrzebuje profesorów i mieszkań [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Miasto spełnia obietnice dane Akademii im. Jakuba z Paradyża. Właśnie dało uczelni 500 tys. zł. Wkrótce przekaże mieszkania.

- Jeszcze niedawno mieliśmy tylko dwa uprawnienia do studiów magisterskich. W ciągu ostatniego roku dostaliśmy cztery zezwolenia na kolejnych kierunkach. To wymaga powiększenia kadry – mówiła w magistracie Elżbieta Skorupska – Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża. We wtorek przed południem podpisała z prezydentem Jackiem Wójcickim umowę na przekazanie 500 tys. zł na dofinansowanie uczelni.

Na co pójdą pieniądze? Czytaj w środę, 14 czerwca, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.