Akademicy urlopują. Trener już ma plan przygotowań

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Andrzej Flügel

Akademicy urlopują. Trener już ma plan przygotowań

Andrzej Flügel

Zawodnicy zielonogórskiego AZS UZ jeszcze mają urlopy. Działają już trenerzy i działacze opracowując plan przygotowań do sezonu

Zielonogórzanie w bardzo dobrym stylu wygrali drugą ligę i pewnie awansowali do pierwszej. Z funkcji trenera zrezygnował Bronisław Maly. Nowym szkoleniowcem został, znany wychowawca młodzieży i człowiek bezgranicznie oddany piłce ręcznej, Ireneusz Łuczak. Kiedy pytaliśmy nowego trenera zaraz po nominacji niewiele jeszcze mógł powiedzieć o składzie i planach. Dziś już wszystko jest dopięte na prawie ostatni guzik.

- Odeszli Alan Raczkowiak i Łukasz Rogoziński - powiedział Ireneusz Łuczak - Obaj poszli do Leszna gdzie zaproponowano im lepsze warunki. Pozostali są z nami dalej, Oczywiście pierwsza liga to zupełnie inne wyzwanie niż druga i zespół trzeba uzupełnić na kilku pozycjach. Przede wszystkim chodzi o rozgrywającego. Przychodzi do nas Jan Okpisz z Boru Oborniki Wielkopolskie .Także dwóch zawodników z Zagłębia Lubin, którzy ukończyli wiek juniora, oraz dwóch z Chrobrego Głogów. Dodatkowo dojdzie do nas obrotowy, który jest wychowankiem Pawła Peteli. To jest swoista niespodzianka. Chłopak z rocznika 1999 ma ponad dwa metry, trenuje od dwóch sezonów. Jeszcze na tym poziomie nie grał. Nie zapominajmy o dwóch zawodnikach Zewu Świebodzin, czyli Piotrze Gadaju i Jędrzeju Jasińskim. Być może dojdzie jeszcze obrotowy z Głogowa, bo jesteśmy jeszcze na etapie rozmów. Będzie ostry ruch kadrowy. Dojdzie ośmiu nowych zawodników, czyli w sumie gotowych do podjęcia treningów będzie aż 26 zawodników. Na pierwszą ligę trzeba mieć jednak szeroką kadrę. Oczywiście można zakładać, że w trakcie przygotowań może się zmniejszyć i ktoś pójdzie na wypożyczenie. Ale na razie taka jest sytuacja.

Pierwsza liga w nowym sezonie będzie miała dwie grupy po 16 zespołów. Losowanie zespołów będzie dzisiaj. Miejmy nadzieję że nasi lubuscy pierwszoligowcy, czyli AZS UZ i Stal Gorzów zagrają w jednej grupie. Początek rozgrywek zaplanowano na 9 września, koniec na 2 czerwca

Zielonogórzanie zaczynają przygotowania 31 lipca.
- Będziemy się intensywnie trenować i grać mecze sparingowe. Zajęcia zaplanowaliśmy codziennie, bez przerw weekendowych. Mamy zaledwie niewiele ponad pięć tygodni, więc czasu jest bardzo mało. Zaczynamy turniejem w Wągrowcu z udziałem kilku innych ekip pierwszoligowych. Potem, 19 sierpnia w Zielonej Górze będzie kolejny turniej z udziałem gorzowskiej Stali, Siódemki Legnica i Nielby Wągrowiec. Następnie zagramy dwumecz z Żagwią Dzierzoniów i wreszcie na tydzień przed inauguracją zmierzymy się jeszcze z kimś, ale na razie nasz rywal nie jest jeszcze ustalony.

Z jakimi nadziejami zaczną ligę akademicy? - Chcemy się utrzymać i zająć bezpieczną lokatę - powiedział trener. - Nasza kadra jest zupełnie inna. Odszedł człowiek, który był głową i mózgiem tej ekipy czyli Alan Raczkowiak i musimy tę lukę wypełnić. Nad tym będziemy pracować. Zaczniemy od budowy motoryki i siły potem przejdziemy do taktyki. Mamy plan i liczymy, że go wykonamy.

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.