Akademiczki w półfinale!

Czytaj dalej
(pat)

(pat)

W czwartek, 11 lutego w Gdyni odbyły się mecze 2. kolejki mistrzostw Polski U-22. Znakomicie spisały się juniorki starsze Enei AZS PWSZ Gorzów, które pokonały łódzki Widzew 70:55 (13:15, 19:11, 27:14, 11:15) i zapewniły sobie awans do półfinału.

Dla naszych: B. Jaworska 16, Kopciuch 11 (1x3), Szajtauer 8, Naczk 6, Sobek 5 (1) oraz K. Jaworska 13, Witkowska 6, Szałas 5 (1), Szczęsna i Kominek po 0.

W pierwszej połowie mecz był bardzo zacięty. Gorzowianki prowadziły do 5 min (wcześniej było 8:4 dla nich), ale trzy minuty później już przegrywały 10:13. Jednak od 14 min zarysowała się wyraźna przewaga Enei AZS PWSZ, która odpuściła dopiero w ostatniej kwarcie.

Dziś, 12 lutego akademiczki zmierzą się z najsłabszym w grupie Huraganem Wołomin. Wczoraj ta drużyna przegrała z 1. KS Ślęzą Wrocław 51:69, a w środę uległa Widzewowi 47:83.