Aktywni 50 plus, czyli nowa oferta dla seniorów

Czytaj dalej
Leszek Kalinowski

Aktywni 50 plus, czyli nowa oferta dla seniorów

Leszek Kalinowski

O wyciąganiu seniorów z domu rozmawiamy z Sylwią Humińską i Katarzyną Osińską ze Stowarzyszenia Centrum Metamorfoz

Seniorzy mają szansę przejść metamorfozy, a to za sprawą akcji „Aktywni 50 plus”. Kto może wziąć w niej udział?

Wszyscy posiadacze karty ZGrani Zielonogórzanie 50 plus. A do tej pory takich kart wydano w mieście ponad 27 tysięcy sztuk. Można ją nadal otrzymać, wystarczy zgłosić się do biura programu ZGrani Zielonogórzanie 50 plus w ratuszu albo postarać się o nią w mobilnych punktach. Pierwszy taki punkt będzie w Everest Fitness 24 października br.

Ale jakieś warunki chyba trzeba spełnić?

Należy być osobą aktywną. Przy czym aktywność rozumiemy tu bardzo szeroko. Nie tylko jako aktywność fizyczną, ale także jako haftowanie, malowanie obrazów, pisanie wierszy, uprawianie działki, angażowanie się w imprezy charytatywne i wiele innych umiejętności.

Gdzie należy wysłać zgłoszenia?
Można je wysłać na adres: [email protected] najpóźniej do 3 listopada do godz. 23.59. Formularze można też pobrać ze strony programu ZGrani Zielono¬górzanie 50 plus, czyli: www.zgrani50.pl. Ale można też dostać papierową wersję zgłoszenia w siedzibie programu, w ratuszu (Stary Rynek 1).

Jeśli się już zgłosimy, to...
Spotkanie zgłoszonych do akcji osób zaplanowano na 5 listopada. Spośród nich zostanie wybranych 20 osób. Przez głosowanie na nie, zorganizowane przez „Gazetę Lubuską” (od 7 listopada do 13 listopada), wyłonionych zostanie 10 liderów. Pierwszy etap Metamorfoz rozpocznie się 17 listopada, a zakończy 15 stycznia 2017 roku. Głosowanie potrwa od 9 do 15 stycznia 2017. Pięć osób z największą liczbą głosów weźmie udział w drugim etapie akcji, który rozpocznie się 17 stycznia, a zakończy 26 lutego. Czytelnicy „GL” tym razem wybiorą już tylko jednego laureata. Głosowanie od 20 do 26 lutego 2017.

Co będzie nagrodą?
Nagrodą dla zwycięzcy będzie nie tylko nowy wygląd, zdrowsze ciało, lepsze samopoczucie, ale także przedmioty i artykuły od partnerów naszej akcji.

Ale nie tylko zwycięzca zyska?
Podczas Metamorfoz uczestnicy będą mogli za darmo korzystać z zabiegów kosmetycznych, relaksacyjnych, zdrowych posiłków, ćwiczeń, koncertów itp. Będą też otwarte zajęcia dla wszystkich. Chodzi nam o to, by aktywnością zarazić jak najwięcej osób. Wyciągnąć je z domu. By nikt nie czuł się samotny.


Kto zapłaci za to wszystko?

Mamy wielu partnerów akcji, dzięki którym oferta staje się coraz bogatsza. I co najważniejsze, nie będzie to pierwsza i ostatnia edycja akcji Aktywni 50 plus. Liczymy, że tuż po jej zakończeniu rozpocznie się kolejna edycja... Warto jest pokazywać, jak można żyć inaczej. Radośniej i pełną piersią. Warto pokazywać możliwości spędzania czasu, jakie mają w naszym mieście seniorzy.

Kto jest organizatorem akcji?
Organizatorami są: stowarzyszenie Centrum Metamorfoz i miejski program ZGrani Zielonogórzanie 50 plus oraz Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Patronat medialny objęły „Gazeta Lubuska” i TVP3.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.