Ale ładny spadek! Coraz mniej osób korzysta z pomocy społecznej

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Ale ładny spadek! Coraz mniej osób korzysta z pomocy społecznej

Tomasz Rusek

Coraz mniej gorzowian musi korzystać ze wsparcia opieki społecznej. To - kolejny rok z rzędu - skokowy spadek! Tym razem aż o 322 rodziny. Nic dziwnego: w zeszłym roku do miasta z rządowych programów spłynęły niemal 64 mln zł.

W 2016 r. pomoc społeczna wspierała w mieście 3.450 rodzin (co przekładało się na 6.183 osoby). W 2017 r. pomocy potrzebowały 3.144 rodziny (5.287 osób). Dane za 2018 r. są jeszcze lepsze. Pomocy wymagały „tylko” 2.832 rodziny, a w nich 4.714 osób. To oczywiście cały czas dużo, ale... wyraźnie mniej z każdym rokiem. No i kolejny raz w Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie zjawiali się gorzowianie, którzy sami z dumą rezygnowali ze świadczeń dla najuboższych.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.