Ale numer! Jak gościł u nas... Michael Jackson

Czytaj dalej
Fot. Fot. TOMASZ GAWAŁKIEWICZ
Leszek Kalinowski

Ale numer! Jak gościł u nas... Michael Jackson

Leszek Kalinowski

Michael Jackson zawitał na Ziemię Lubuską skuszony opowieściami Pat i Michaela Yorków, którzy tydzień wcześniej byli w Zielonej Górze. A że pojechał do Berlina, miał już do nas żabi skok. Wylądował w Babimoście...

Nie ma nic lepszego w życiu, jak sprawiać innym niespodzianki, radość. 1 kwietnia jest doskonałą okazją do tego, by dać innym odrobinę wytchnienia od codziennej bieganiny. I samemu się zabawić. Co roku wymyślamy różne psikusy Czytelnikom. To był jednak numer nad numerami.

Tydzień wcześniej Zieloną Górę odwiedził znany amerykański aktor Michael York i jego żona Pat, która w Muzeum Ziemi Lubuskiej otwierała swoją wystawę. Michael Jackson przyjechał natomiast do Berlina, o czym głośno informowały media. W tym czasie szukał terenu w Europie pod budowę parku rozrywki. Mówiło się o Bemowie, mówiło także o Polsce zachodniej. Dlaczego więc nie miałby się zainteresować naszymi powojskowymi terenami?

Kto jednak zagra Michaela? Jak to kto? Leszek! Przecież od lat jest redakcyjnym Alfem, postacią z Melmak (postacią, do której pisali młodzi Czytelnicy, a ich listy, wiersze, artykuły publikowane były na stronach „Alfowe bajerowanie”). Skoro z kosmosem sobie poradził, to i z ziemską osobą mu się uda... I tak chcąc nie chcąc, został Królem Popu. Na jeden dzień.

Przerwa na leśnym parkingu i autograf dla fana

Konwój z Michaelem Jacksonem wyjechał z Babimostu w stronę Zielonej Góry. - O rany! Michael! - piszczały czekające na skrzyżowaniu nastolatki z pobliskiej podstawówki w Sulechowie, gdy idol pomachał im z limuzyny („Gazeta Lubuska” informowała o wizycie gwiazdy). Dziewczyny urwały się z lekcji, więc biegiem wróciły na zajęcia, wywołując sensację w całej szkole.

Kiedy po drodze konwój zatrzymał się na leśnym parkingu w okolicy Nowogrodu Bobrzańskiego, niedaleko przystanęło srebrne cinquecento, z którego wybiegł młody mężczyzna. Ochroniarze stanęli murem.

- Jadę za wami od początku z nadzieją, że dostanę autograf. Błagam! - prosił fan Michaela Jacksona. Siedzący w samochodzie piosenkarz skinął na swego sekretarza. Ten wręczył autograf.

- Thank you very much! - krzyczał radośnie obdarowany.

Więcej przeczytasz w sobotnio-niedzielnym (1-2 kwietnia) Magazynie GL oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.