Lucyna Makowska

Aleja Wojska Polskiego w Żarach otwarta po remoncie

- Aż 24 osoby oficjalnie otworzyły  remontowany  fragment alei Wojska Polskiego. Na pierwszym planie włodarze miasta i powiatu. Fot. Lucyna Makowska - Aż 24 osoby oficjalnie otworzyły remontowany fragment alei Wojska Polskiego. Na pierwszym planie włodarze miasta i powiatu.
Lucyna Makowska

- Najładniejsza i do tego powiatowa - mówił we wtorek, 1 grudnia przed przecięciem wstęgi o otwieranej po remoncie alei Wojska Polskiego, starosta Janusz Dudojć.

- Nowością, nie planową w przebudowie 1,8 km odcinka drogi było uruchomienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ulicami Konopnickiej i Partyzantów - tłumaczył podczas otwarcia Janusz Dudojć, starosta żarski. - To kosztowało nas dodatkowe 156 tys. zł, ale było niezbędne dla bezpieczeństwa uczniów spieszących z osiedla do Szkoły Podstawowej nr 8. Za tym tematem „chodził” radny powiatowy Edward Skobelski.

- Aż 24 osoby oficjalnie otworzyły  remontowany  fragment alei Wojska Polskiego. Na pierwszym planie włodarze miasta i powiatu.
Lucyna Makowska - Aż 24 osoby oficjalnie otworzyły remontowany fragment alei Wojska Polskiego. Na pierwszym planie włodarze miasta i powiatu.

- Bardzo dziękujemy za uwzględnienie tego wniosku - mówiła Józefa Sierachan, reprezentująca ciało pedagogiczne „Ósemki”. - Codziennie z osiedla „pisarzy” drogę do szkoły przemierzają setki uczniów. Odkąd działają światła, nasze dzieci mogą przejść swobodnie przez ulicę. Wcześniej bywało z tym różnie. Zwracali nam na to uwagę rodzice.

Trwająca od ośmiu miesięcy przebudowa drogi kosztowała ok. 5,5 mln zł. Aż 2,7 mln zł powiat otrzymał z dotacji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Brukową nawierzchnię drogi zastąpiono asfaltem, a biegnące wcześniej po obu stronach ścieżki rowerowe, zbudowano w obu kierunkach po jednej stronie. Za to po drugiej powstały zatoczki autobusowe oraz te do parkowania samochodów osobowych. To powinno odciążyć zastawiane dotąd podwórka okolicznych domów. Dzięki przebudowie powstanie aż 20 nowych miejsc parkingowych.
- Odnowiony fragment jest jedną z naszych najładniejszych i najbardziej nowoczesnych dróg- szczycił się podczas otwarcia starosta Janusz Dudojć.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.