Marek Weckwerth

Alkohol rozlewa się na naszych drogach coraz szerszą strugą

Alkohol rozlewa się na naszych drogach coraz szerszą strugą Fot. unsplash.com
Marek Weckwerth

Dane są porażające - w 2019 roku aż o 12,7 procent wzrosła liczba kierowców zatrzymanych na kujawsko-pomorskich drogach pod wpływem alkoholu. Naprawdę pijanych, bo tych, w których krwi wykryto powyżej 0,5 promila alkoholu.

To kolejny ciężki "kamień" do ogródka bezpieczeństwa na naszych drogach, bo - przypomnijmy - w 2019 roku zginęło na nich aż 209 osób (172 w 2018 r.).

Jest źle. Szczególnie w porównaniu do ostatnich latach, gdy odnotowywano systematyczne obniżanie się liczb dotyczących nietrzeźwych kierowców i śmiertelnych wypadków.

- Wzrastająca liczba nietrzeźwych kierowców jest zawsze bardzo niepokojąca. Robi się naprawdę niebezpiecznie - komentuje kom. Robert Jakubas, kierownik sekcji ds. organizacji służby w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Komisarz przestrzega, że funkcjonariusze przeprowadzają coraz więcej kontroli trzeźwości, a zatem prawdopodobieństwo przyłapania kierowcy nie stroniącego od kielicha wzrasta. 

Wyjątkowo „pijacki” był ubiegłoroczny listopad, gdy mundurowi odnotowali 45-procentowy wzrost przestępstw i 47-procentowy wykroczeń.  

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.