Ast zadowolony z rozprawy przed trybunałem

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Jarosław Miłkowski

Ast zadowolony z rozprawy przed trybunałem

Jarosław Miłkowski

Marek Ast trafił na „czołówki” portali społecznościowych. Wszystko za sprawą rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym.

- To trzeba zobaczyć - tak w środowy późny internauci na portalach społecznościowych zachęcali się do obejrzenia filmików ze środowego posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego. Rozstrzygał on skargę m.in. posłów PO dotyczącą nowelizacji ustawy o trybunale, która została przyjęta w listopadzie. Stało się to głosami PiS i Kukiz ’15.
Stanowisko Sejmu na posiedzeniu trybunału przedstawiał lubuski poseł PiS Marek Ast. Wnosił o stwierdzenie, że ustawa jest zgodna z konstytucją.

Jestem zadowolony, bo trybunał uznał, że ustawa została uchwalona zgodnie z konstytucją

W trakcie posiedzenia sędzia Piotr Tuleja zapytał Asta (radcę prawnego), czy wie, ile wynosi kadencja prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Ast odpowiedział, że dziewięć lat, ale nie był już w stanie wyjaśnić, z jakiego przepisu to wynika. Próbował bezskutecznie szukać w notatkach, ale Tuleja przerwał: - Takiego przepisu nie ma w ustawie - mówił. Właśnie ten fragment rozprawy był najczęściej komentowanym przez internautów

O komentarz do wystąpienia zapytaliśmy w czwartek, 10 grudnia samego M. Asta. - Jestem zadowolony, bo trybunał uznał, że ustawa została uchwalona zgodnie z konstytucją - mówił naszemu dziennikarzowi. Niektóre zapisy ustawy, które trybunał uznał za niekonstytucyjne, zdaniem Asta, mają być wskazówką do dalszej pracy nad nowelizacją ustawy.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.