Eliza Gniewek-Juszczak

Autor tych obrazów będzie kiedyś bardzo znany, jak Wyspiański. Pora poznać Eugeniusza Geta Stankiewicza, który mieszkał we Wschowie

Muzeum Ziemi Wschowskiej zgromadziło kolekcję wczesnych prac Eugeniusza Geta Stankiewicza. Liczy  ponad 300 prac. W planie jest jej poszerzanie i nagrywanie Fot. Zbiory Muzeum Ziemi Wschowskiej Muzeum Ziemi Wschowskiej zgromadziło kolekcję wczesnych prac Eugeniusza Geta Stankiewicza. Liczy ponad 300 prac. W planie jest jej poszerzanie i nagrywanie wspomnień o artyście
Eliza Gniewek-Juszczak

Te obrazy łamią wszelkie konwencje, nie kojarzą się z twórczością nikogo kto współcześnie tworzy. Autor Eugeniusz Get Stankiewicz mieszkał we Wschowie. Tutaj można obejrzeć jego prace.

- Pierwszymi dziełami w naszej kolekcji były frotaże, które powstały na Staromiejskim Cmentarzu Ewangelickim we Wschowie. Bracia Stankiewiczowie, jako studenci, będący na wakacjach w rodzinnym domu, pewnie przeskakując mur, bo lapidarium nie było jeszcze otwarte, dostali się do środka z papierem pakowym w rękach.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.