Avis znaczy teatr młodych ludzi

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Avis znaczy teatr młodych ludzi

Edward Gurban

Ruch sceniczny i gra aktorska... Te dwa elementy najbardziej spodobały się jury poznańskiego festiwalu w przedstawieniu teatru Avis z Nowej Soli.

Teatr miejski Avis, którego trzon stanowią uczniowie Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem polonistki Alicji Chyżak-Fitas, wziął udział w poznańskim Festiwalu Teatrów „Marcinek”. Za sztukę pt. „Lęg(k) na łowisku”, teatr otrzymał pierwsze miejsce od jury studenckiego, które było pod ogromnym wrażeniem propozycji Avisu.

Zaznaczono, że tak właśnie powinien wyglądać teatr młodych ludzi. Rada Artystyczna przyznała z kolei drugą nagrodę za przemyślany scenariusz, pomysłową reżyserię, warsztat aktorski, autorską muzykę, wykorzystanie rekwizytów na scenie i ciekawą scenografię. Teatr został zaproszony również na Międzynarodowy Festiwal Twórczy do Lwowa. Avis dobrze wypadł także na Ponoworocznych Konfrontacjach Teatralnych „Pokot” w Gorzowie Wlkp., gdzie otrzymał wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

Jury podczas publicznego omówienia wskazało na interesującą wartość w połączeniu różnych estetyk teatralnych. Doceniono ruch sceniczny i prawdę gry aktorskiej. Szef jury, Cezary Żołyński, doceniając warsztat aktorski, wyróżnił Avis zaproszeniem do współpracy w wojewódzkim projekcie artystycznym w Parku Mużakowskim.

Prawdziwy deszcz nagród spadł na teatr Avis. Ostatnią jest zaproszenie do projektu artystycznego w Parku Mużakowskim.
Edward Gurban Prawdziwy deszcz nagród spadł na teatr Avis. Ostatnią jest zaproszenie do projektu artystycznego w Parku Mużakowskim.

Autor: Edward Gurban

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.