Zbigniew Borek

AWF Gorzów: Nowatorska metoda "naprawy" – zamiast nieheblowanych desek popękany filar mają wzmocnić metalowe słupki

Klinkierowy filar okazałej bramy wiodącej na teren poważnej uczelni został podparty dwoma nieheblowanymi deskami. Ustawiono je po skosie. Obie deski Fot. fot. Zbigniew Borek Klinkierowy filar okazałej bramy wiodącej na teren poważnej uczelni został podparty dwoma nieheblowanymi deskami. Ustawiono je po skosie. Obie deski mają swoje podpórki. To wbite w ziemię stalowe haczyki, które – tak! – podpierają deski, które podpierają filar. Teraz zamiast nieheblowanych desek będą metalowe słupki przymocowane do podłoża śrobami. Ale filar jak był, tak będzie popękany...
Zbigniew Borek

Zamiast drewnianych desek będą metalowe słupy. Taką metodę "naprawy" popękanego filara bramy na teren uczelni zastosował AWF Gorzów. Problem w tym, że zniszczenia filara wcale nie są usuwane!

W sumie to trudno w tę historię uwierzyć. No bo weźmy pod uwagę fakty. Po pierwsze: to się nie dzieje w grajdołku, tylko w wojewódzkim mieście, ba! - w jego centrum. Po drugie: nie chodzi o dawny PGR, tylko o uczelnię. Po trzecie: to nie jest tak, że wszystko tu się rozpada, ktoś tam coś powiązał drutami, coś podparł cegłą, do czegoś przybił deskę, żeby się trzymało.

CZYTAJ DALEJ:

  • Klinkierowy filar okazałej bramy wiodącej na teren poważnej uczelni został podparty dwoma nieheblowanymi deskami. Ustawiono je po skosie i to bardzo… stanowczo: obie deski mają swoje podpórki. To wbite w ziemię stalowe haczyki, które – tak! – podpierają deski, które podpierają filar.   
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Borek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.