AWF w Poznaniu zacznie liczyć, może nas zlikwidować

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

AWF w Poznaniu zacznie liczyć, może nas zlikwidować

Jarosław Miłkowski

- Należałoby doprowadzić do połączenia obu istniejących uczelni i utworzyć Akademię Gorzowską - mówi dr hab. Leszek Zguczyński, dziekan Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej.

- Podczas specjalnej sesji rady miasta o gorzowskich uczelniach dowiedzieliśmy się od pana, że Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej może wyjść z poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Z czego to wynika?
- 1 października tego roku ma wejść tzw. Ustawa 2.0 o szkolnictwie wyższym. W jej myśl akademią może być uczelnia, która ma jedno uprawnienie do doktoryzowania, a nie – jak do tej pory – co najmniej dwa. A my mamy to jedno uprawnienie z nauk o kulturze fizycznej, więc to nam wystarczy.

Dlaczego uczelnia sportowa chce się usamodzielnić?

Co grozi zamiejscowemu wydziałowi?

Kiedy najlepiej byłoby połączyć gorzowski AWF i AJP?

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.