Aż 150 ozdobnych koszy już jutro trafi do miasta

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
redakcja Gazety Lubuskiej

Aż 150 ozdobnych koszy już jutro trafi do miasta

redakcja Gazety Lubuskiej

Kolorowe kosze z motywami winiarskimi to projekt, który zdobył uznanie w budżecie obywatelskim 2016. Pomysł zaproponowała Barbara Marcinów.

- Kosze z motywami kwiatowymi to ekoinspiracja zaczerpnięta z Dubaju. U nas propozycja jest taka, aby kosze były ozdobione motywami winnymi i aby wpisywały się w tradycje i klimat Zielonej Góry.

Pomysł mieszkańcom się spodobał, a teraz doczeka się realizacji. Pierwszy, testowy kosz, pojawił się jeszcze w trakcie Winobrania przed siedzibą Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, które mieści się w zielonogórskim ratuszu. Jutro do miasta ma przyjechać 150 nowych śmietników.
- Będą one stały na deptaku, ale nie w sąsiedztwie donic - wyjaśnia Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. - To 150 dodatkowych koszy dla miasta, a to oznacza, że śmietniki kamienne trafią na inne ulice w mieście oraz na zielonogórskie osiedla.

Jak mówi PawełWysocki, który jest też radnym klubu Zielona Razem, o tym, gdzie te śmietniki mają stanąć, zdecydują mieszkańcy. Teraz nowe, kolorowe pojemniki z winiarskimi motywami będą w mieście montowane, a tam, gdzie jest to możliwe, zostaną również przykręcone.

Koszt montażu i zakupu ponad setki śmietników miał, jak informuje Paweł Wysocki, wynieść 100 tysięcy złotych.
To nie jest jedyny projekt budżetu obywatelskiego, który w najbliższym czasie doczeka się realizacji. Niebawem odbędzie się też akcja, w ramach której zamazywane będą nielegalne bazgroły w mieście. Ten projekt wygrała grupa, która nazwała siebie „Pogromcami bazgrołów”. Zarządcy budynków w śródmieściu mogą zgłaszać do 15 września do społeczników miejsca do zamalowania. Trzeba napisać na adres: [email protected]. Z podaniem adresu, może zdjęcia zniszczonej ściany i numeru farby, którą dom został pomalowany. Akcja zamalowywania już niebawem.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.