Aż 150 ozdobnych koszy już jutro trafi do miasta

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
redakcja Gazety Lubuskiej

Aż 150 ozdobnych koszy już jutro trafi do miasta

redakcja Gazety Lubuskiej

Kolorowe kosze z motywami winiarskimi to projekt, który zdobył uznanie w budżecie obywatelskim 2016. Pomysł zaproponowała Barbara Marcinów.

- Kosze z motywami kwiatowymi to ekoinspiracja zaczerpnięta z Dubaju. U nas propozycja jest taka, aby kosze były ozdobione motywami winnymi i aby wpisywały się w tradycje i klimat Zielonej Góry.

Pomysł mieszkańcom się spodobał, a teraz doczeka się realizacji. Pierwszy, testowy kosz, pojawił się jeszcze w trakcie Winobrania przed siedzibą Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, które mieści się w zielonogórskim ratuszu. Jutro do miasta ma przyjechać 150 nowych śmietników.
- Będą one stały na deptaku, ale nie w sąsiedztwie donic - wyjaśnia Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. - To 150 dodatkowych koszy dla miasta, a to oznacza, że śmietniki kamienne trafią na inne ulice w mieście oraz na zielonogórskie osiedla.

Jak mówi PawełWysocki, który jest też radnym klubu Zielona Razem, o tym, gdzie te śmietniki mają stanąć, zdecydują mieszkańcy. Teraz nowe, kolorowe pojemniki z winiarskimi motywami będą w mieście montowane, a tam, gdzie jest to możliwe, zostaną również przykręcone.

Koszt montażu i zakupu ponad setki śmietników miał, jak informuje Paweł Wysocki, wynieść 100 tysięcy złotych.
To nie jest jedyny projekt budżetu obywatelskiego, który w najbliższym czasie doczeka się realizacji. Niebawem odbędzie się też akcja, w ramach której zamazywane będą nielegalne bazgroły w mieście. Ten projekt wygrała grupa, która nazwała siebie „Pogromcami bazgrołów”. Zarządcy budynków w śródmieściu mogą zgłaszać do 15 września do społeczników miejsca do zamalowania. Trzeba napisać na adres: zg@pogromcybazgrolow.pl. Z podaniem adresu, może zdjęcia zniszczonej ściany i numeru farby, którą dom został pomalowany. Akcja zamalowywania już niebawem.

redakcja Gazety Lubuskiej

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.