Bankomaty wylatują w powietrze. Policja bezsilna

Czytaj dalej
Fot. Kamil Lewera / Radio Plus Gorzów
Jarosław Miłkowski

Bankomaty wylatują w powietrze. Policja bezsilna

Jarosław Miłkowski

U przestępców panuje teraz „moda” na wysadzanie bankomatów. Policja wciąż nie może ich złapać.

W piątek 10 marca w nocy około 2.45 wysadzono bankomat przed wejściem do sklepu Netto przy ul. Szarych Szeregów na gorzowskim Manhattanie. - Wygląda, że to już jest seria podobnych przypadków. Trudno jednak powiedzieć, czy robi to jedna grupa, czy też kilka innych – mówi Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. Dotychczas te sprawy prowadziła tylko prokuratura rejonowa, ale właśnie sprawa trafiła do okręgowej, co pokazuje, że problem narasta. Faktycznie: „ataki” na bankomaty nasiliły się w ostatnich miesiącach. Prokurator Witkowski od razu wyjaśnia:

– O tych zdarzeniach mówi się, że są napadami. Błędnie. Z kodeksowego punktu widzenia to kradzież z włamaniem – mówi rzecznik. Tak czy inaczej za to przestępstwo grozi aż do dziesięciu lat więzienia
.
Ataki na bankomaty to aktualnie najbardziej popularny skok na kasę na północy regionu.

Więcej w "Głosie Gorzowa", czyli weekendowym dodatku "GL" oraz na [b]plus.gazetalubuska.pl w weekend 18-19 marca[/b]

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.