TSZ

Bardzo dobry występ zielonogórzan w Słomczynie

Bardzo dobry występ zielonogórzan w Słomczynie
TSZ

Ponad 150 zawodników wzięło udział w pierwszej serii mistrzostw Polski, które rozegrano na torze w Słomczynie. Zawody zaliczane były również do klasyfikacji Rok Cup Poland.

Otwarty w ubiegłym roku w podwarszawskim Słomczynie kartodrom, dotąd kojarzony raczej z rallycrossem, po raz pierwszy gościł uczestników najliczniejszej w Polsce serii kartingowej.

Połączenie III rundy Rok Cup Poland z mistrzostwami kraju i rundą Rotax Max Challenge sprawiło, że rozmach imprezy na tym ciekawym, także z punktu widzenia zawodników i kibiców obiekcie robił imponujące wrażenie. Nic dziwnego, że przedstawiciele Komisji Kartingowej PZM czynią starania, aby zorganizować na tym torze prestiżowe międzynarodowe zawody.

Jak każda tegoroczna runda najważniejszych rozgrywek kartingowych w naszym kraju, impreza w Słomczynie odbyła się pod patronatem partnera strategicznego – koncernu PKN Orlen, który wspiera najzdolniejszym młodych zawodników za pośrednictwem Akademii Orlen Team.

W klasie Mini Rok dwa zwycięstwa odniósł Piotr Protasiewicz junior (Wallrav Racing Club Zielona Góra), który w finale wyprzedził Macieja Banasia (Automobilklub Leszczyński) i Karola Pasiewicza (Automobilklub Wielkopolski).

W kategorii ROK GP14 oba wyścigi wygrał inny zawodnik Wallrav Racing Club Igor Lejko, a drugą lokatę zajął Marcel Prokscha-Koppen (Niemcy)), który na ostatnich metrach wyścigu wyprzedził Karolinę Janicką (Automobilklub Zielonogórski Duet/Jastrzębski Racing). Także klasa Rok GP25 została zdominowana przez jednego zawodnika. Dwa zwycięstwa odniósł Adrian Marcinkiewicz (Automobilklub Zielonogórski Duet/ACR), finiszując w głównym wyścigu przed Danielem Zającem (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport) i Mariuszem Szymczakiem (Automobiloklub Leszczyński).

Druga seria mistrzostw Polski rozegrana zostanie w dniach 22-23 lipca w Poznaniu.

TSZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.