Barierki, radar, przejście ze światłami? A może noga z gazu?

Czytaj dalej
Eliza Gniewek-Juszczak

Barierki, radar, przejście ze światłami? A może noga z gazu?

Eliza Gniewek-Juszczak

Sławocin niestety słynie z samochodów, które koszą płoty. Wczoraj rano auto wywróciło solidny betonowy słup. Gdyby tam stał człowiek...

- Nie będę czekał aż ktoś zginie, bo to może być ktoś z mojej rodziny. Nie chcę już się w pracy zastanawiać, czy żona wróci ze spaceru z dziećmi. Dlatego będę dalej walczył o bezpieczeństwo w naszej wsi - zapowiada Mateusz Pachołek.

Wczoraj o 5.20 rano pan Mateusz zadzwonił po pogotowie, straż i policję. Trudno zliczyć, który to był raz w ciągu ośmiu lat, kiedy samochód uderzył w płot jednej z posesji w Sławocinie, położonym przy drodze wojewódzkiej nr 315. - Mrugałem latarką kierowcom, bo nie było czasu trójkąta stawiać, a ja dzwoniłem po pomoc. Mało mnie inne auta nie rozjechały - opowiada pan Mateusz. - Dziwię się sąsiadom, że nie dzwonią po policję za każdym razem, kiedy jest takie zdarzenie. Przecież potem w statystykach wychodzi, że u nas jest bezpiecznie, a jest masakra. Zwłaszcza po deszczu nawierzchnia drogi przypomina lód. Samochody się ślizgają.

O fatalnej nawierzchni mówili „GL” także inni mieszkańcy (fragmenty artykułów obok). Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze w czerwcu wykonał zabezpieczenia, które miały pomóc. Przesunięte zostały znaki rozpoczęcia miejscowości, wprowadzono ograniczenie prędkości i progi akustyczne.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.