Baza dla śmigłowca LPR. Pomoc doleci szybciej

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Baza dla śmigłowca LPR. Pomoc doleci szybciej

Jarosław Miłkowski

Zaczęła się po cichu, ale budowa murowanej bazy dla helikoptera ratunkowego trwa w najlepsze. Zdziwieni? Do tej pory śmigłowiec „biwakował” w namiocie...

- Dzięki tej bazie zyskamy około 2,5 minuty. To bardzo dużo czasu. Teraz, gdy trzeba przetransportować helikopter z tymczasowego hangaru do startu, to potrzebne są trzy osoby, ciągnik, a cały proces trwa około czterech minut. Gdy będzie stała baza, to wystarczy nacisnąć przycisk, a helikopter w ciągu 1,5 minuty wyjedzie po szynach na platformie z hangaru i będzie gotowy do startu – opowiada nam Robert Hełminiak, kierownik gorzowskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kiedy będzie nowa baza?

Jak często śmigłowiec wylatuje z pomocą?

Dlaczego helikopter lata nad Piaskami?

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.