Wojciech Kulig

Będą nowe miejsca rekreacji w Krupach i Drozdowie

Radosław Głażewski: Z nowych miejsc rekreacji będą mogli korzystać wszyscy Fot. Fot. archiwum Radosław Głażewski: Z nowych miejsc rekreacji będą mogli korzystać wszyscy
Wojciech Kulig

Gmina Darłowo stawia na rekreację. Coraz więcej jest tu miejsc, w których odpocznie nie tylko turysta, ale także każdy mieszkaniec gminy. Wkrótce ruszą prace polegające na stworzeniu miejsc odpoczynku w Kopaniu i Drozdowie.

Ruszył przetarg na utworzenie miejsca rekreacji w miejscowości Kopań. Gmina Darłowo otrzymała na tę inwestycję 44 tysiące złotych dofinansowania z Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej.

- To będzie zielony teren w centrum wioski. Powstaną liczne ciekawe zakątki, zarówno ławeczki i siłownia zewnętrzna - zapowiada Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo. Projekt zakłada stworzenie tzw. strefy relaksu. Będą kosze parkowe, stojaki na rowery, stół do gry w tenisa, stół do gry w piłkarzyki. Będzie też strefa fitness, w której znajdą się takie urządzenia jak wahadło, wyciąg górny, orbitrek, urządzenie sprawnościowe do wyciskania i wioślarz. Zasadzone zostaną też drzewa, krzewy i trawa. - Z tego będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy wsi, jak i turyści. Wszyscy będą mogli aktywnie spędzać czas. Podobne miejsce stworzymy w Drozdowie, gdzie także uzyskaliśmy dofinansowanie na realizację inwestycji - dodaje wójt gminy Darłowo.

Poza tym gmina złożyła wniosek o dotację z Ministerstwa Sportu na budowę Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Sulimice. Wszystkie inwestycje zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku. Przewidywany termin zakończenia prac to lato 2019.

W gminie Darłowo realizowane będą także inne ważne inwestycje. Zakończony został przetarg na budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Krupach. Wygrała go firma Apostal z Koszalina. Będzie to miejsce na terenie gminy, w którym mieszkańcy pozostawiać mogą odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. Zawieźć tam będzie można m.in. przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne itp.

Kosztorysowa wartość inwestycji przekracza 600 tysięcy złotych, ale gmina zdobyła ponad 536 tysięcy złotych dofinansowania z funduszy unijnych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2019 roku.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.