Będzie dwa razy więcej uczniów. Czy szkoły w powiecie nowosolskim są gotowe na podwójny nabór?

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Będzie dwa razy więcej uczniów. Czy szkoły w powiecie nowosolskim są gotowe na podwójny nabór?

Eliza Gniewek-Juszczak

Półtora tysiąca uczniów skończy w czerwcu w powiecie nowosolskim szkoły podstawowe i gimnazja. Razem pójdą do średnich szkół. Placówki szykują się na podwójny nabór.

- Będziemy monitorować kwestię podwójnego naboru, także dostępu do kadry, aby ten trudny okres przeszedł płynnie i bez jakiegokolwiek zagrożenia - zapewniła podczas sesji rady powiatu Sylwia Wojtasik, członek zarządu powiatu odpowiedzialna za oświatę.

Punkt dotyczący stanu przygotowań do przyjęcia podwójnego rocznika znalazł się w porządku obrad powiatowej sesji w piątek.
Starostwo wyliczyło, że absolwentów szkół, którzy będą gotowi do rozpoczęcia nauki w szkole średniej, będzie 1509. Przygotowano dla nich 1500 miejsc w szkołach takich jak Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego „Elektryk”, który właśnie przeniósł się do nowej siedziby, czyli dawnego „Odlewniaka” przy ul Kościuszki. Na podwójny nabór gotowe są też ZSP nr 4 „Spożywczak”, ZSP nr 2 „Nitki”, ZSP nr 5 w Kożuchowie oraz Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli.

CZYTAJ DALEJ:

  • Radny Andrzej Ziarek zwrócił uwagę, że problemy związane z reformą odczuwają też uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, do których należy też jego syn. - Rozmawiałem z wieloma rodzicami. W VII klasie dużo dzieci, które wcześniej miały świadectwa z czerwonym paskiem, są ledwo trójkowe - mówił radny.
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.