Czesław Wachnik

Będzie jedna, a może dwie siłownie

Czesław Wachnik

Jeszcze przed sezonem wakacyjnym siłownia zewnętrzna trafi do Niesulic, niepodal placu zabaw i jednej ze strzeżonych plaż.

- Na razie mamy w gminie jedną siłownię zewnętrzną. W Radoszynie. Teraz naszym celem jest, by jeszcze w tym roku powstała kolejna, a może nawet dwie siłownie - poinformowała nas Marta Kincel - Olejnik zajmująca się w urzędzie gminy Skąpe promocją. Pierwsza siłownia jest niemal pewna. Otóż gmina już zarezerwowała 13 tys. zł i o podobną sumę zwróciła się do urzędu marszałkowskiego, a konkretnie programu "Lubuskie siłownie pod chmurką". Zgodnie nim każdy samorząd może wystąpić o pomoc finansową w postawieniu jednego takiego urządzenia do ćwiczeń.

Radni zdecydowali, że siłownia stanie w Niesulicach, nieopodal placu zabaw i strzeżonej plaży. By służyła turystom i mieszkańcom. Z Niesulicami przegrał Cibórz. Ale być może Cibórz też będzie miał takie urządzenia. Gmina chce miejscowość zgłosić do programu Nestle, który przewiduje zamontowanie w kraju 16 siłowni. Jednak to czy Cibórz wygra, będzie zależało od aktywności internautów.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.