Będzie kolejna blokada mostu

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Będzie kolejna blokada mostu

Łukasz Koleśnik

- Protestujemy, aż nas nie wysłuchają - podkreśla Zdzisław Paduszyński, organizator z komitetu „Utraconej nadziei?” w Krośnie Odrzańskim.

W poniedziałek 15 lutego komitet protestacyjny „Utraconej nadziei?”, utworzony przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, organizuje kolejną blokadę mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim.

- Uważam, że nasza pierwsza akcja (organizowana 8 lutego br.) była dobrze przygotowana. Zostaliśmy usłyszani, ale nie możemy spocząć na laurach i trzeba kontynuować działania. Tylko dzięki temu będziemy mogli liczyć na budowę obwodnicy - stwierdza Zdzisław Paduszyński.

Niektórzy mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy podczas pierwszej blokady mostu, również twierdzili, że potrzeba drastycznych kroków, aby rząd w końcu zauważył potrzebę obwodnicy. Tak przecież robili mieszkańcy innych miast. Jak mówi pani Helena, mieszkamy tutaj, w dolnym mieście. Ruch jest ogromny, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Latem lepiej nie otwierać okien, ponieważ hałas jest straszny!
Radna wojewódzka Anna Chinalska również zwraca uwagę na ogromny ruch. - W województwie lubuskim nie ma większego ruchu dobowego. Przez Krosno przejeżdża 13,5 tysiąca samochodów. Obwodnica jest konieczna!.Most, który ma już ponad 110 lat, długo nie wytrzyma - apeluje po raz kolejny.

Mieszkańcy liczą na większe poparcie swoich lokalnych polityków. Członkowie komitetu protestacyjnego nie bardzo w to wierzą. - Po pierwszej blokadzie mostu w Krośnie Odrzańskim posłowie Ziemi Lubuskiej oraz urzędnicy państwowi zapewniali w mediach, że obwodnica naszego miasta jest inwestycją priorytetową i na pewno powstanie - mówi Wojciech Brodziński, jeden z organizatorów pierwszego protestu.
- Brak rzetelnej, opartej na faktach informacji dotyczącej tej inwestycji powoduje, że nie będziemy ustawali w podjętych już działaniach i dalszym blokowaniu mostu. Chcemy być przez wszystkich traktowani poważnie - dodaje.

Komitet „Utraconej nadziei?” podjął decyzję, że podczas kolejnych akcji protestacyjnych (15, 19 oraz 22 lutego) będą zbierać podpisy pod petycją mieszkańców Krosna Odrz. do prezydenta RP, premiera rządu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, domagając się przystąpienia do budowy obwodnicy, zapisanej w planie budowy dróg krajowych oraz uzyskania konkretnej, pisemnej informacji dotyczącej aktualnego stanu faktycznego.

- Każdy głos, każdy podpis złożony pod petycją będzie się liczył - zachęcają członkowie komitetu.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.