Jakub Nowak

Będzie kolejny jarmark!

Będzie kolejny jarmark! Fot. SCKWSława.pl
Jakub Nowak

Wielkimi krokami zbliża się Jarmark Produktu Lokalnego. Nie zabraknie oryginalnych wyrobów i... starych receptur.

Długi majowy weekend zapowiada się w Sławie bardzo... tradycyjnie. Od 2 do 3 maja trwać tu będzie kolejna edycja Jarmarku Produktu Lokalnego, który na dobre wpisał się w kalendarz imprez, i który już od wielu lat ściąga na sławski rynek różnego rodzaju stragany z rękodziełem, regionalnymi przysmakami, i wieloma tradycyjnymi specjałami.

- W tym roku również pojawi się wielu ciekawych wystawców m.in. z ceramiką, biżuterią autorską, własną produkcją ogrodniczą. Dla smakoszy będą z kolei domowe przysmaki, sery zagrodowe, wędliny i pieczywo z różnych regionów, poza tym wędzone ryby, podpiwki, kwas chlebowy i wiele innych produktów - zachęca już dziś Marlena Schmidt ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku.

Jak się dowiedzieliśmy oprócz „mnogości straganów” na odwiedzających sławski rynek czekają też atrakcje artystyczne.

W pierwszy dzień jarmarku odbędzie się widowisko ucieszne pt. „Całkiem niedawno, czyli mroki średniowiecza” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt. Drugi dzień będzie na folkowo. - Zapraszamy chętnych w każdym wieku do spróbowania swoich sił podczas warsztatów wyplatania koszyków z wikliny, a także na „Coolturkę”, czyli blok artystyczny Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - mówi M. Schmidt.

2 maja (poniedziałek)

3 maja (wtorek)

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.