Będzie nowy parking przy przedszkolu

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Będzie nowy parking przy przedszkolu

Małgorzata Trzcionkowska

Rozpoczęły się prace przy budowie parkingu koło przedszkola nr 6 w Żaganiu. Na inwestycję zagłosowali mieszkańcy, w ramach budżetu obywatelskiego.

Roboty obejmują zerwanie starej nawierzchni, przebudowę zjazdów, utwardzenie terenu kostką betonową, budowę i przebudowę chodnika prowadzącego do przedszkola, a co najważniejsze, liczba miejsc parkingowych się podwoi. Dodatkowo zostaną wyznaczone dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, bezpośrednio przy chodniku prowadzącym do przedszkola. Prace potrwają do końca wakacji.

Również w ramach budżetu obywatelskiego rozpoczęła się przebudowa chodników i budowa ścieżki rowerowej z nawierzchni bitumicznej przy ul. Żarskiej, od strony Piastowskiej do XXX-lecia. - Na dokończenie chodnika na wysokości Zespołu Szkół nr 1 musimy trochę poczekać, aż skończy się przebudowa parkingu przy szkole - tłumaczy Agnieszka Zychla, rzeczniczka magistratu. - Obie inwestycje zostaną zrealizowane wówczas równocześnie.
Urzędnicy proszą mieszkańców o wyrozumiałość.

Prace wykonuje Miejski Zakład Oczyszczania i Robót Drogowych. W tym roku zacznie się też kompleksowa modernizacja Żarskiej.
Małgorzata Trzcionkowska Prace wykonuje Miejski Zakład Oczyszczania i Robót Drogowych. W tym roku zacznie się też kompleksowa modernizacja Żarskiej.
Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.