Będzie remont starego odcinka A18

Czytaj dalej
Fot. Kamila Kamiennik
Kamila Kamiennik

Będzie remont starego odcinka A18

Kamila Kamiennik

Wkrótce ,,droga wstydu’’, czyli odcinek z Olszyny w kierunku Wrocławia zostanie odnowiony. To ogromny sukces dla regionu.

Kilkudziesięcio kilometrowy odcinek autostrady, który prowadzi kierowców od granicy z Niemcami w kierunku Wrocławia, od wielu lat przypomina drogę dla ciężkiego sprzętu. - Czasami szukamy objazdu ze znajomymi, kiedy wracamy z Żar do Wrocławia na studia. Rzuca nas niemiłosiernie przez 70 kilometrów. Już się nie możemy doczekać, kiedy to się zmieni - mówi Marta.

Stowarzyszenie Perspektywa postanowiło wziąć sprawę w swoje ręce widząc, że remont odcinka autostrady wszystkim się przyda. - W październiku 2015 roku spotkaliśmy się w starostwie żarskim razem ze starostą, Januszem Dudojciem, a także gospodarzem powiatu żagańskiego, Henrykiem Janowiczem. Wówczas podjęliśmy inicjatywę aktywnej, ale jednocześnie skutecznej walki o remont drogi A18 - mówi Jakub Szczepański ze Stowarzyszenia Perspektywa. - Ta sprawa jest niezwykle istotna dla naszego regionu i dla kierowców, którzy pokonują trasę w kierunku Wrocławia. Dzięki naszym staraniom i zaangażowaniu posła Jerzego Materny, remont A18 został włączony do rządowego programu budowy dróg na lata 2014 - 2023, z perspektywą do 2025 roku - dodaje Szczepański.

Więcej na ten temat przeczytasz w wydaniu "Gazety Lubuskiej PLUS".

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.